Klub Aktywności Fizycznej

 • W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu Dla Wszystkich w RPR Trzy Wzgórza rozegrano Mistrzostwa Miasta Wodzisławia Śląskiego w bule ,w którym nasi słuchacze zdobyli 2 i 3 miejsce⯑⯑⯑.
  Wydarzenie miało miejsce 24.09.23 r. a organizatorem był MOSiR CENTRUM Wodzisław Śl.
   

  • Reprezentacja naszego WUTW w rozgrywanym w turnieju brydżowym w sobotę 17.06.2023 zdobyła 1 miejsce w punktacji drużynowej.
   
Serdecznie gratulujemy!!!
TURNIEJ BYŁ ZORGANIZOWANY PRZEZ STOWARZYSZENIE UTW W TARNOWSKICH GÓRACH WRAZ ZE STAROSTWEM POWIATOWYM W TARNOWSKICH GÓRACH NA ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO.
UTW BARDZO ŁADNIE ZORGANIZOWŁ TURNIEJ. KAWA I HERBATA BYŁA DLA WSZYSTKICH, A MŁODZIEŻ ZE SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH PRZYGOTOWAŁA WSPANIAŁE KANAPKI.
PANOWIE IRENEUSZ HEBDOWSKI I JACEK ŚWIECZYNSKI ZAJELI 5 MIEJSCE.
MOŻNA BYŁO PODAĆ DO KLASYFIKACJI TYLKO DWIE PARY....
11 MIEJSCE ZAJĘŁY ULA KSIĄŻEK Z HELENKĄ ZIEBINSKA, A 14 MIEJSCE ZAJĘŁA PARA EWA BROŻA I JAN KURIANOWICZ.
 • 21.04.odbyło się pierwsze wyjazdowe spotkanie Klubu Golfowego na polu golfowym w Karvinie. Pogoda była wspaniała, wszyscy pełni zapału poznawali uroki i tajniki gry pod bacznym okiem Tomasza Bukała, by spotkanie przebiegała profesjonalnie i bezpiecznie. Wszystko było nowe, ale jak na pierwszy raz uderzenia i atmosfera były fantastyczne.
 
21 marca - to dobry czas na powitanie wiosny w kręgu znajomych i przyjaciół. Tym razem uczestnicy WUTW spotkali się przed południem w hotelu Amadeus na grze w kręgle. To dobra zabawa dla wszystkich bez względu na wiek. Podstawowym założeniem gry jest zbicie wszystkich kręgli w każdej rundzie w ciągu dwóch ruchów. Potrzeba cierpliwości, konsekwencji i precyzyji by odnieść sukces Ale nam przyświecała raczej idea dobrej zabawy i koleżeńskiej rywalizacji. Nie obyło się bez salw śmiechu i głośnego aplauzu dla tych, którym udało się strącić wszystkie kręgle za pierwszym razem. Dodatkowo zajadaliśmy się pysznymi pizzami, serwowanymi przez restaurację hotelową. Podziękowania dla organizatorki tego spotkania- Anny Bendig liderki Klubu Aktywności Fizycznej.
 
 • Wieczorek taneczny dunia 8.02.2023 w Warce był strzałem w dziesiątkę. Rytmy taneczne didżeja Pawła porwały wszystkich uczestników imprezy do tańca, wspólnych zabaw, śpiewów.
Była to niezapomniana zabawa
60-dziesięcioosobowej grupy słuchaczy WODZISŁAWSKIEGO UNIWERSYTETU
TRZECIEGO WIEKU. Impreza do powtórzenia - wnioskowali uczestnicy.
Tekst: Halina Raszewska
 
 
Grupa brydżystów z naszego uniwersytetu wzięła udział w turnieju w sobotę 14 stycznia 2023  w IX Noworocznym Turnieju Brydża Sportowego w Rybniku w składzie;
Para: Helena Ziębińska i Urszula Książek oraz Ireneusz Hebdowski i Jan Kurianowicz jako druga para. Z naszego WUTW grał też Jacek Świeczyński, który w parze z Grażyną Kubik z UTW Rybnik zajął I miejsce.
Ula z Helenką uplasowały się na 13 miejscu, a Irek z Jankiem zajęli 22 miejsce.
B.Kowalczyk (za informacją U. Książek)
 • Członkowie Klubu Aktywności Fizycznej oraz sympatycy Klubu 9 grudnia zwiedzali wystawy w Muzeum Historii Katowic : „Wokół Mistrzów Grupy Janowskiej” i „U nos w doma na Nikiszu”. Uczestniczyli również w „Jarmarku na Nikiszu”, gdzie zakupili świąteczne ozdoby oraz swojskie produkty regionalne. Nie obyło się bez aromatycznego grzańca oraz smacznego śląskiego jadła. Wszystkim uczestnikom imprezy dziękuję za pomoc i stworzenie miłej atmosfery.  Anna Bendig - Liderka Klubu Aktywności Fizycznej.

 

L. p.

KLUB/GRUPA

Miejsce spotkań

Lider Klubu/Zastępcy

 

 

1.

 

2.

 

3.

 

4.

 

5.

KLUB AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

 

- turystyka

 

 - bule

 

- golf  

 

- brydż

 

- gramy w karty

 Według potrzeb Klubu

 

 według potrzeb

 

 RPR Trzy Wzgórza, niedziela godz.11:00

 

według potrzeb

 

siedziba Klubu Seniora

w każdy wtorek, godz.9:00

siedziba Klubu Seniora

w każdy wtorek, godz.9:00

 Anna Bendig

 

Lucyna Kulka

 

  Teresa Skibińska

 

  Tomasz Bukała   

 

Urszula Książek

 

Teresa Skibińska

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------W dniu 24 listopada w sali budynku dworca PKP odbyło się spotkanie członków Klubu Aktywności Fizycznej.

Spotkanie rozpoczął nasz kolega Tomasz Bukała, który przybliżył słuchaczom zasady i możliwości gry w golfa. Przy okazji zachęcamy osoby zainteresowane do skorzystania z nadarzającej się okazji i sprawdzenia się w tej, powszechnie uważanej za elitarną, grze.

Podczas spotkania przedstawiono przybyłym plan wyjazdów krajowych i zagranicznych na rok 2023. Zapraszamy chętnych do zapisywania się na wybrane wyjazdy turystyczne po uprzednim zapoznaniu się z ofertą umieszczoną na stronie internetowej w zakładce „Komunikaty” lub w biurze WUTW podczas dyżurów - osobiście lub telefonicznie.

Liderka Klubu Aktywności Fizycznej - Anna Bendig

Poniższy link dotyczy propozycji wyjazdu do Turcji w październiku 2023

 https://www.coraltravel.pl/Turcja/Kemer/hotel/ROSE-RESORT-HOTEL/31423.html?gclid=EAIaIQobChMIxL6C8M7J-wIVhkaRBR2OlAa8EAAYASAAEgJaLvD_BwE

Członkowie Klubu Aktywności Fizycznej oraz sympatycy Klubu 9 grudnia zwiedzali wystawy w Muzeum Historii Katowic : „Wokół Mistrzów Grupy Janowskiej” i „U nos w doma na Nikiszu”. Uczestniczyli również w „Jarmarku na Nikiszu”, gdzie zakupili świąteczne ozdoby oraz swojskie produkty regionalne. Nie obyło się bez aromatycznego grzańca oraz smacznego śląskiego jadła. Wszystkim uczestnikom imprezy dziękuję za pomoc i stworzenie miłej atmosfery.

Anna Bendig - Liderka Klubu Aktywności Fizycznej