Planujesz wypad za granicę na wakacje?

Nie zapomnij o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego. To potwierdzenie, że masz dostęp do leczenia podczas podróży turystycznych lub służbowych do większości krajów europejskich. Ten ważny dokument na wakacje odbierz w sobotę  w Wodzisławiu Śląskim

Świetna okazja nadarza się już w najbliższą sobotę, 18 maja. W Zespole Poradni Specjalistycznych w Wodzisławiu Śląskim (naprzeciwko szpitala) odbędzie się Dzień Pacjenta Szpitala Powiatowego, w godzinach 10:00-14:00. Wstęp bezpłatny.

Co jeszcze w programie? Konsultacje z fizjoterapeutami w zakresie terapii manualnej, masaży, zabiegów z zakresu fizykoterapii, porady dotyczące rehabilitacji po udarach mózgu, konsultacje diabetologiczne, porady dietetyka, badania słuchu, nauka udzielania pierwszej pomocy, porady na temat problemu niedożywienia osób starszych, nauka pielęgnacji pacjenta leżącego w domu, porady dotyczące pielęgnacji odleżyn i ran przewlekłych, a także w zakresie profilaktyki żylaków nóg.

Podczas Dnia Pacjenta będzie można też skorzystać z sesji relaksacyjnej z goglami VR czy porozmawiać z psychologiem i terapeutami zajęciowymi.

Można będzie wysłuchać wykładów na temat depresji u seniorów, a także na temat problemu wielolekowości (stosowania równocześnie wielu leków, czasem mających interakcje między sobą) u osób starszych. Co ważne, chętne osoby będą mogły skorzystać z indywidualnych przeglądów leków, tj. konsultacji z farmaceutą, czy zażywane substancje wchodzą ze sobą w interakcje. W tym celu należy wziąć ze sobą spis zażywanych leków.