POWRÓT DO ŹRÓDEŁ: WERYFIKOWANIE INFORMACJI O KLIMACIE I JEGO ZMIANACH WARSZTATY DLA SENIORÓW

 
Warsztaty odbyły się w piątek, 22 kwietnia 2022 roku w godz. 12:00-15.00
w sali konferencyjnej na Dworcu PKP w Wodzisławiu Śląskim.
22 kwietnia jest ważnym dniem w kalendarzu świąt. Obchodzimy tego dnia Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi oraz Światowy Dzień Ziemi.
Dzisiejsza rzeczywistość pełna jest zmian, problemów i wyzwań. Nie zapominamy o jednym z najważniejszych, czyli o zmianach klimatu na świecie — kryzysie, z którego konsekwencjami albo wszyscy będziemy się za chwilę mierzyć, albo już odczuwamy jego skutki.
• Czy wzrost średnich temperatur na świecie o 1 stopień cokolwiek zmienia?
• Czy korzystanie z Internetu — serwisów streamingowych, mediów społecznościowych, poczty elektronicznej itp. — ma wpływ na zwiększenie emisji gazów cieplarnianych?
• Czy media dostarczają nam prawdziwe informacje? Jak sami możemy sprawdzić, co jest fake newsem a co prawdą?
Warsztaty poprowadzili:
Marcel Kiełtyka — specjalista ds. komunikacji, członek zarządu Stowarzyszenia Demagog — pierwszej w Polsce organizacji fact-checkingowej; mentor Akademii Fact-Checkingu, prowadzi warsztaty poświęcone mediom, weryfikowaniu informacji, cyberbezpieczeństwu.
Joanna Bulandra i Stanisław Bulandra — Ambasadorzy Konkursu „Seniorzy w akcji”, członkowie Supergrupy projektu „Seniorzy w sieci”
Udział w warsztatach Supergrupy odbył się w ramach projektu „Seniorzy w sieci” jako część programu “Countering Disinformation among Vulnerable Populations in Central Europe” realizowanego w czterech krajach: Polska (Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”), Czechy (Transitions), Słowacja (Memo98), Węgry (Center of Independent Journalism).
Udział w warsztatach ekspertów ze Stowarzyszenia Demagog jest częścią działań w ramach projektu „Fakty w debacie publicznej” realizowanego z dotacji programu „Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy”, finansowanego z Funduszy EOG.